Strona Główna · Artykuły · Kategorie Newsów środa, Październik 18, 2017
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
FAQ
Kategorie Newsów
Kontakt
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 98
Nieaktywowany Użytkownik: 437
Najnowszy Użytkownik: kkl
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Witamy
Witamy na stronie Stowarzyszenia Byłych Policjantów Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji.
Jeżeli jesteś byłym funkcjonariuszem Policji i pracowałeś w jednostce zwalczającej przestępczość zorganizowaną (CBŚ, Biuro d/w z PZ, Biuro d/s Narkotyków) możesz zostać członkiem naszego stowarzyszenia. Aby móc w pełni korzystać z informacji zawartych w naszym serwisie musisz dokonać rejestracji użytkownika. UWAGA!!! Tylko osoby będące członkami Stowarzyszenia mogą dokonać pełnej rejestracji użytkownika. Konto użytkownika jest aktywowane po zweryfikowaniu danych zawartych w formularzu rejestracyjnym który znajduje się TUTAJ. Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania serwisu należy zgłaszać do administratora.
Rejestracja nowych użytkowników na stronie.
OchronaW zwiazku z częstymi problemami z założeniem nowego konta użytkownika na naszej stronce przedstawiam krótką instrukcję jak to wykonać poprawnie:
- nalezy wypełnic formularz do którego link znajduje się po prawej stronie w kolumnie pod polami na nick i hasło (należy kliknąć napis "TUTAJ")
- w formularzu ktory otworzy się należy wpisac wymagane dane UWAGA należy zwrócić szczególną uwagę na aby wpisany adres e-mail był poprawny gdyż błąd w tym polu uniemożliwi dalszą rejestrację
- po chwili nalezy odebrac e-maila i kliknąć znajdujący się w nim link (na dole wiadomości), jeśli link nie zostanie uruchomiony w ciągu 3 dni użytkownik zostanie automatycznie skasowany i procedurę trzeba będzie zacząć od nowa
- nastepnie należy oczekiwać na aktywację konta przez administratora strony. Informacja o zakończeniu rejestracji i możliwości korzystania ze stronki z użyciem loginu i hasła zostanie wysłana na adres e-mail podany przy rejestracji.

Zachęcam wszystkich do rejestracji gdyż tylko wtedy będziecie mieli dostęp do wszystkich informacji zawartych na naszej stronie (forum, download, galeria itp.).

Przypominam, że tylko członkowie Stowarzyszenia mogą uzyskać login oraz hasło. Jeśli chcesz wstąpić do nas skontaktuj się z administratorem strony w celu uzyskania odpowiedniego formularza zgłoszeniowego.
Zjazd
Informuję koleżanki i kolegów, że w dniu 6 października 2017r w ośrodku szkolno - wypoczynkowym „Mazowsze” w miejscowości Soczewka koło Płocka odbędzie się kolejny zjazd członków i sympatyków Stowarzyszenia Byłych Policjantów CBŚ.
Tematem spotkania jest aktywność społeczna i zawodowa naszych członków na emeryturze.
Dane adresowe ośrodka:
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Mazowsze
09-506 Soczewka
tel/fax: (024) 261-01-19, (024) 261-01-20
(024) 266-40-81
www: http://www.mazowsze.plocman.pl
Proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa do dnia 29 września 2017r.
W przypadku pytań dot. organizacyjnych szczegółów spotkania lub potwierdzenia uczestnictwa proszę o kontakt przez wysłanie mail na adres : Lsucholewski@wp.pl.
kontakt na nr tel.: 501 251 802
Informacja
W dniu 12 czerwca w sejmie RP odbyła się konferencja poświęcona rodzinom służb mundurowych.
W spotkaniu wzięli udział m. innymi:
poseł Michał Kamiński - Unia Europejskich Demokratów
posłanka Kornelia Wróblewski - partia "Nowoczesna "
poseł Jerzy Meysztowicz - partia "Nowoczesna "
senator Grzegorz Napieralski - PO

Relacje ze spotkania można obejrzeć na stronie sejmu RP.
Na zakończenie spotkania zebrani wystosowali apel do wszystkich posłów . Oto treść apelu:


A P E L

Zgromadzone w dniu 12 czerwca 2017r w Sejmie RP rodziny emerytowanych funkcjonariuszy wolnego państwa polskiego apelują do posłów o wycofanie ustawy z dnia 16 grudnia 2016r obniżającej w sposób drastyczny emerytury i renty, które są podstawą egzystencji rodzin mundurowych.
Przez 27 lat wolnej Rzeczypospolitej Polskiej, na różnych odcinkach nasi rodzice, mężowie, żony wiernie służyli Polsce.
Służba Polsce powodowała, że narażali swoje życie, zdrowie, ginęli, odnosili rany kończące się niejednokrotnie trwałym kalectwem .
Ustawa represyjna spowoduje, że nie będą mogli korzystać z pełnej opieki medycznej, rehabilitacyjnej, psychologicznej którą gwarantowało im państwo przed podjęciem służby. Zrodzi też dramaty wywołane nową nieoczekiwana sytuacją związaną z napiętnowaniem ich służby, honoru godności i sytuacji materialnej.
Funkcjonariusze często zaniedbywali, ze względu na dyspozycyjność , swoje rodziny , a zwłaszcza osoby chore z trwałym kalectwem, wymagające stałej, codziennej opieki i rehabilitacji .
Dzisiaj traktowani j są jak przestępcy, mimo, że demokratyczne państwo prawa uznało ich za godnych, by mu służyć.
Byli lojalni wobec Polski, niezależnie od tego, jakie były partyjne barwy rządzących.
Wprowadzona ustawa narusza zasadę zaufania obywateli do państwa i zasadę bezpieczeństwa prawnego, godzi w prawa do zabezpieczenia społecznego oraz zabezpieczenia egzystencji zagwarantowane w konstytucji RP.
Adresaci nowych norm, tj. emerytowani funkcjonariusze lub ich rodziny tracą prawo do świadczeń, które otrzymywali nawet przez kilkadziesiąt lat.
Sankcje przewidziane w ustawie dotykają osób, których nie sposób winić za miejsce pracy policjanta, funkcjonariusza BOR, Straży Granicznej, tj. członków ich rodzin, niezdolnych do pracy, którzy powinni pozostawać pod szczególną opieką państwa.
Ustawodawca, bez wskazania jakiegokolwiek racjonalnego argumentu i jego uzasadnienia, chce pozbawić wszystkich uprawnionych należnych im świadczeń. Bo nie może być argumentem stosowanie odpowiedzialności zbiorowej lub powoływanie się na służbę dla totalitarnego państwa, którego nie było.
Trybunał Konstytucyjny w 2010r potwierdził między innymi, że „każdy funkcjonariusz organów bezpieczeństwa PRL, który został zatrudniony w nowo tworzonych służbach policji bezpieczeństwa, ma w pełni gwarantowane, równe prawa z powołanymi do tych służb po raz pierwszy od połowy 1990 roku, w tym równe prawa do korzystania z uprzywilejowanych zasad zaopatrzenia emerytalnego”
Dzisiaj czując się ofiarami politycznych rozgrywek, apelujemy do posłów by doprowadzili do zmiany niesprawiedliwej ustawy z dnia 16 grudnia 2016r.
Zjazd
Informuję koleżanki i kolegów, że w dniach 24 - 26 maja 2017r w ośrodku szkolno - wypoczynkowym „Mazowsze” w miejscowości Soczewka koło Płocka odbędzie się kolejny zjazd członków i sympatyków Stowarzyszenia Byłych Policjantów CBŚ.

Dane adresowe ośrodka:

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Mazowsze

09-506 Soczewka

tel/fax: (024) 261-01-19, (024) 261-01-20

(024) 266-40-81

www: http://www.mazowsze.plocman.pl

Proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa do dnia 15 maja 2017r.

W przypadku pytań dot. organizacyjnych szczegółów spotkania lub potwierdzenia uczestnictwa proszę o kontakt przez wysłanie mail na adres : Lsucholewski@wp.pl.
Konferencja
W dniach 28.02-2.03.2017 r. odbyła się konferencja „Represje wobec emerytów mundurowych w RP a bezpieczeństwo państwa”.

W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób, reprezentujących środowiska mundurowe MSW oraz Wojska Polskiego.

Gośćmi konferencji byli m. innymi pan posłowie, byli ministrowie, członkowie kierownictwa różnych związków, stowarzyszeń i organizacji skupiających byłych żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz prawnicy.

Uczestnicy brali udział w pracach czterech zespołów tematycznych. Celem było wypracowanie metod i środków, które - poprzez działania na wielu płaszczyznach -doprowadzą do odrzucenia lub zmiany represyjnej Ustawy emerytalnej.

Metod i środków zgodnych z obowiązującym prawem, polskim i międzynarodowym.
Największą wartością spotkania jest to, że represje wobec emerytów mundurowych oraz wysokie prawdopodobieństwo takich samych działań w stosunku do innych grup zawodowych spowodowały całkowitą zmianę postrzegania tego problemu oraz zmianę nastawienia części opinii publicznej oraz niektórych środowisk politycznych w stosunku do nas. Teraz sytuacja jest zupełnie inna niż w 2009 roku. Politycy, prawnicy, dziennikarze i inne, niezależnie myślące i nieuprzedzone osoby i środowiska nie boją się i publicznie wyrażają swoje opinie nie tylko na temat Ustawy, ale również niegodnego (łagodnie mówiąc) sposobu potraktowania ludzi, którzy bez procesu sądowego skazani zostali na - praktycznie - pozbawienie świadczeń emerytalno-rentowych.

Może tych osób nie jest jeszcze zbyt wiele, ale ich liczba rośnie i z pewnością będzie ich coraz więcej. Ale te, które są już teraz, wzięły udział w pracach zespołów problemowych. Swoją radą i doświadczeniem służyli obecni i byli politycy, parlamentarzyści, prawnicy.
W Soczewce nie wynaleziono cudownej tabletki, która z dnia na dzień przywróci normalność. Takiego środka nie da się zrobić. Droga jest długa i trudna. Wszystkie pomysły i wnioski zostaną opracowane oraz omówione z przedstawicielami innych stowarzyszeń mundurowych, a na ich podstawie powstanie plan działania.

Jednym z celów Konferencji była integracja i aktywizacja represjonowanych emerytów, rencistów i ich rodzin. Zaczniemy od odnalezienia siebie. W najbliższym czasie, jeżeli nie odcięliście się zupełnie od świata, skontaktują się z Wami Wasi koledzy.
Poinformujcie o tym również tych pokrzywdzonych, którzy nie mają Internetu lub nie korzystają z tej formy komunikacji. Pomóżcie znaleźć takie osoby. Zaoferujcie poszukującym Waszą pomoc. Taką, jaką teraz możecie służyć. I nie bądźcie bierni, bo to tak, jakbyście już nie żyli. Jeden ze znakomitych gości spotkania powiedział, że przy mądrych, zaplanowanych, zdecydowanych, a przede wszystkim konsekwentnych i masowych działaniach, emerytury i renty w październiku mogą pozostać niezmienione.
SKUTKI PRAWNE PRZYJĘTEJ PRZEZ SEJM RP ZMIANY USTAWY O ZAOPATRZENIU EMERYTALNYM FUNKCJONARIUSZY POLICJI
Dokument do pobrania w kategorii Download.
USTAWA REPRESYJNA
UWAGA

Przekazujemy kolegom dokumenty związane z procedowaną ustawą tzw. represyjną nakładającą kolejne obniżenie emerytur policjantom służącym według autorów ustawy w tzw. państwie totalitarnym. Każdy z was niech wyrobi sobie zdanie nt. zakładanych represji i poprze protesty przed Sejmem.

Do pobrania w kategorii Downolad po wcześniejszym zalogowaniu się na stronie.
http://bylicbs.eu/downloads.php?cat_id=2

Konferencja
W dniu 26 września 2016 r. w hotelu Gromada w Warszawie odbędzie się konferencja organizowana

przez Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych pn. :

„SŁUŻBY MUNDUROWE W SPOŁECZEŃSTWIE OBYWATELSKIM”

W trakcie konferencji mają być poruszone m. innymi następujące tematy:

Integracja społeczeństwa i środowiska służ mundurowych zwłaszcza emerytów wobec istniejących

zagrożeń.

Zagrożenia dla jedności środowiska służb i stabilności uprawnień wynikających z praw nabytych

Bezpieczeństwo narodowe – czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie?

Rola służb specjalnych w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa i obywateli

Dyskutanci będą się starać wskazać możliwości wykorzystania wiedzy emerytów służb mundurowych

w działaniach na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego.

Zapraszamy do udziału naszych członków.
Ostatnie pożegnanie
Ze smutkiem informujemy, że zmarł nasz kolega Przemysław Woźniak - emeryt, były z- ca naczelnika Zarządu CBŚ w Poznaniu. Cześć jego pamięci!!!
Ostatnie pożegnanie
Ze smutkiem informujemy o śmierci Marka Ochockiego - naszego przełożonego, kolegi i przyjaciela, twórcy Biura d/w z Przestępczością Zorganizowaną KGP. Pogrzeb odbędzie się w dniu 12 wrzesnia 2015r / sobotę / o godz. 12,oo na cmentarzu w miejscowości Rokietnicy koło Poznania. Cześć Jego Pamięci!
informacja
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci naszych kolegów z Zarządu CBŚP w Białymstoku.

Rodzinie i najbliższym składamy kondolencję wyrazy smutku. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Zarząd Stowarzyszenia Byłych Policjantów CBŚ.
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

wasiliki
16/03/2013 23:51
Witam, proszę o podanie terminu kolejnego spotkania w Soczewce. Pozdrawiam smiley

GAD
04/05/2012 12:17
Ciekawe, który to był taki mundry i złozył sprawozdanie z imprezek Latkowskiemu. Teraz wiemy, że sfrustrowani byli spotykają sie co roku i chlaja na umór. Ekstra ku.... ekstra.. Zdjątka też przekazane

Evil
03/12/2011 17:32
Zdjecia z pazdziernikowego spotkania w Soczewce sa juz dostepne w galerii na 2 stronie.

Evil
02/06/2011 17:11
Zdjęcia z ostatniego spotkania w Soczewce są już dostępne w galerii na 2 stronie.

Evil
24/10/2010 18:01
Dodałem 53 nowe zdjęcia z ostatniego spotkania. Zapraszam do galerii.

Evil
14/10/2010 17:16
W galerii pojawiła się cześć zdjęć ze spotkania od Bogusi. Wkrótce kolejne. Zapraszam do oglądania.

Evil
30/09/2010 21:29
Dodałem kolejne ogłoszenie dla poszukujących pracy do wglądu na FORUM -> TABLICA INFORMACYJNA -> PRACA

Piotr Marczyk
21/09/2010 12:05
Witamy, Piotr M, Adam B. i Leszek K. Też będziemy smiley

Evil
09/09/2010 15:21
Na FORUM w dziale PRACA zamieściłem nowe ogłoszenie. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

tadeuszhornicki
06/09/2010 20:03
potwirdzam przyjazd na szkolenie + 1nocleg (z 7/8 pażdziernikaTadeusz Hornicki

Archiwum
Copyright © 2007